Hallinta
Menu

Julkaissut 29.04.2019

Kalvan U17 ja U20 henkilökohtaiset SM-kilpailut Turussa 27.4.2019 – 28.4.2019 tulokset ja tunnelmia

 

Epee Women’s U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender Nation Club
1 N TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
2 N PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
3 N HEISKARI Vilhelmiina 2003 F FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
3 N VEHVILÄINEN Vilma 2004 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
5 N SOHLBERG Oona 2002 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
6 N PALLASVESA Inka 2005 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
7 N MIKHAILOVA Ilona 2003 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
8 N LUNDELL Moa Ruut Maleena 2006 F FIN Miekka Miehet (FIN)
9 N NISKALA Viena 2003 F FIN Habda Helsinki (FIN)
10 N JÄRVINEN Aino 2003 F FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
11 N MYLLYPERKIÖ Krista 2005 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
12 N IKONEN Aino 2003 F FIN Pyhän Olavin Miekkailijat (FIN)

 

Epee Men’s U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender Nation Club
1 N HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Kalpaveljet (FIN)
2 N PIRHONEN Petri 2002 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
3 N KUHTA Marko 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
3 N PAHKALA Pyry 2002 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
5 N KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
6 N RANTANEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
7 N KARLSSON Neo 2004 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
8 N SANI Ville 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
9 N AFANASSIEV Nikita 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
10 N KANGASNIEMI Aaro 2002 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
11 N JÄNTTI Jan 2002 M FIN Kuopion Miekkailuseura (FIN)
12 N KOSKI Ilkka 2006 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
13 N LEHTINEN Kasper 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
14 N TUOMINEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
15 N RISSANEN Aapo 2003 M FIN Pyhän Olavin Miekkailijat (FIN)
16 N MANNINEN Anton 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
17 N MARKKULA Henri 2005 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
18 N KOJO Ville-Valtteri 2002 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
19 N KILJANDER Joel 2005 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
20 N HERKKOLA Veeti 2003 M FIN Kalpaveljet (FIN)
21 N RUOHO Roope 2003 M FIN Kalpaveljet (FIN)

 

Epee Women’s U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender Nation Club
1 N JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
2 N RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
3 N PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
3 N SOHLBERG Oona 2002 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
5 N TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
6 N HEISKARI Vilhelmiina 2003 F FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
7 N VEHVILÄINEN Vilma 2004 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
8 N JÄRVINEN Aino 2003 F FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
9 N NISKALA Viena 2003 F FIN Habda Helsinki (FIN)
10 N EKBLOM Ellen 1999 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)

 

Epee Men’s U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender Nation Club
1 N TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
2 N KILJANDER Oskar 1999 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
3 N HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Kalpaveljet (FIN)
3 N KUHTA Marko 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
5 N TERHO Jussi 1999 M FIN Kalpaveljet (FIN)
6 N JUTILA Julius 2001 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
7 N PAAVOLAINEN Väinö 1999 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
8 N SANI Ville 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
9 N SAVELAINEN Joonas 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
10 N KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
11 N SKOGSTER Moritz 1999 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
12 N OJALA Tuomas 2001 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
13 N KANGASNIEMI Aaro 2002 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
14 N PIRHONEN Petri 2002 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
15 N KERÄNEN Miika 2001 M FIN Kalpaveljet (FIN)
16 N KALLIO Matias 2001 M FIN Kalpaveljet (FIN)
17 N SKOGSTER Amos 2000 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
18 N ÄMMÄLÄ Tiitus 2001 M FIN Helsingin Nykyaikaiset 5ott (FIN)
19 N YRJÖLÄ Otto 2000 M FIN Kalpaveljet (FIN)
20 N TOPPINEN Joel 2001 M FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto (FIN)