Hallinta
Menu

Julkaissut 20.03.2019

Kuvatunnelmia vuoden 2019 suurkisoista sekä tulokset

Mitalit jäivät tänä vuonna Oskar Kiljanderin pronssiin alle 20v sarjassa, mutta Turun Miekkailijoita oli hienosti mukana lähes kaikissa ikäsarjoissa!

Treeniä treeniä ja ensi vuonna peräkärry mukaan mitaleita varten 🙂

Ninnun Enkelit  ja Jussi

 

Joku Vanhus ja Aaro

 

Osku ja Tuomas hymyilevät kybällä

 

Oskar ja vika suurkisa mizku

 

Henri, Joel ja eväät

 

Aaro

 

Vilma,ei tunnu missään vaikka urakoi kolme sarjaa U15, U17 ja U20

 

Epee Women’s U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender Nation Club
1 N MELLES Anne-Mai 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
2 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
3 N ANIS Dinara 2006 F EST Tallinna Mook (EST)
3 N PROOSVÄLI Anneli 2006 F EST En Garde Haapsalu (EST)
5 N BOBROVA Elizaveta 2005 F EST SBSK Draakon (EST)
6 N HEISKARI Vilhelmiina 2003 F FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
7 N NOVOSJOLOVA Luiza 2004 F EST Le Glaive (EST)
8 N TRYNOVA Svetlana 2005 F EST En Garde Haapsalu (EST)
9 N SOHLBERG Oona 2002 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
10 N   VEHVILÄINEN Vilma 2004 F   FIN Turun Miekkailijat (FIN)
11 N ARMON Rashel Nicole 2003 F EST Rünnak (EST)
12 N NILISK Kristiin 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
13 N VELLESTE Karoliina 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
14 N TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
15 N PAK Sofia 2003 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
16 N NISKALA Viena 2003 F FIN Habda Helsinki (FIN)
17 N JAANI Kleer 2005 F EST En Garde Haapsalu (EST)
18 N AUS Sandra 2005 F EST Tallinna Mook (EST)
19 N BEIMANOVA Karina 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
20 N MONTONEN Jaana 2004 F FIN Hyvinkään Miekkailijat (FIN)
21 N IKONEN Aino 2003 F FIN Pyhän Olavin Miekkailijat (FIN)
22 N MIKHAILOVA Ilona 2003 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)

 

Epee open U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender Nation Club
1 N ABRAMENKO Iakov 2006 M RUS KSHWSM (RUS)
2 N THODÉN Tobias 2006 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
3 N JÄRVI Kerkko 2007 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
4 N ALBERG Sandra 2006 F EST En Garde Haapsalu (EST)
5 N VALKONEN Aarre 2006 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
6 N VIIDIK Renar 2006 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
7 N JAHU Edvin 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
8 A BJÖRKMAN Aku 2006 M FIN Habda Helsinki (FIN)
9 N KOEMETS Karl-Egert 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
10 N KOZLOV Nikita 2007 M EST Rünnak (EST)
11 N TRYNOVA Julia 2008 F EST En Garde Haapsalu (EST)
12 N PISAREV Elisey 2008 M RUS KSHWSM (RUS)
13 N PUHM Marek 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
14 N LAASIK Madli 2007 F EST En Garde Haapsalu (EST)
15 N VÄLIAHDET Frans 2006 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
16 N LAPPALAINEN Valtteri 2006 M FIN Mikkelin Miekkailijat (FIN)
17 N   PYYSALO Jussi 2006 M   FIN Turun Miekkailijat (FIN)
18 N ERSS Ott Henrik 2007 M EST Tallinna Mook (EST)
19 N LUNDELL Moa Ruut Maleena 2006 F FIN Miekka Miehet (FIN)
20 N SILDE Ken 2007 M EST En Garde Haapsalu (EST)
21 N MÄNNIKKÖ Miikka 2006 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
22 N LOZAKOVICH Nikita 2006 M RUS Helsingin Miekkailijat (FIN)
23 N JÄNTTI Jonas 2006 M FIN Kuopion Miekkailuseura (FIN)
24 N ASTIKAINEN Eetu 2006 M FIN Saimaan Säilät (FIN)
25 N MARKOV-BUTYRSKII Maksim 2007 M RUS Start St. Petersburg (RUS)
26 N TARKIAINEN Antti-Pekka 2006 M FIN Saimaan Säilät (FIN)
27 N PUHM Marko 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
28 N   OJALA Minea 2006 F   FIN Turun Miekkailijat (FIN)
29 N JAKOBSSON Justus 2006 M FIN Mikkelin Miekkailijat (FIN)
30 N MARKELIN Cedric 2007 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
31 N   SAARENTO Annasofia 2006 F   FIN Turun Miekkailijat (FIN)
32 N OKABE Takasumi 2008 M JPN Helsingin Miekkailijat (FIN)
33 N AIGRO Charlton-Leonhard 2008 M EST Le Glaive (EST)
34 N PISAREV Yaroslav 2008 M RUS KSHWSM (RUS)
35 N SAVOLA Iisa 2007 F FIN Pyhän Olavin Miekkailijat (FIN)
36 N VEIDEBAUM Karl-Oskar 2007 M EST Le Glaive (EST)
37 N LINDBERG Filip 2008 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
38 N   LAINE Iiris 2007 F   FIN Turun Miekkailijat (FIN)
39 N HYTTINEN Ella 2007 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
40 N   KARPPINEN Lauri 2006 M   FIN Turun Miekkailijat (FIN)
41 N IKONEN Hanna 2007 F FIN Pyhän Olavin Miekkailijat (FIN)
42 N MÄENPÄÄ QUIÑONES Petri 2007 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)

 

Epee Men’s U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender Nation Club
1 N PRIIMAGI Henrik 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
2 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
3 N NOVOSELTSEV Ivan 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
3 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
5 N PIRHONEN Petri 2002 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
6 N RANTANEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
7 N KOJO Ville-Valtteri 2002 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
8 N PEVKUR Jan Joonas 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
9 N LAASIK Oliver 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
10 N KUHTA Marko 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
11 N HANSTEIN Braian 2002 M EST En Garde Haapsalu (EST)
12 N LUTSENKO Ilja 2003 M EST SBSK Draakon (EST)
13 N SANI Ville 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
14 N   KANGASNIEMI Aaro 2002 M   FIN Turun Miekkailijat (FIN)
15 N ZABELIN Eldar 2004 M EST Le Glaive (EST)
16 N MURUMAA Mathias 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
17 N TUOMINEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
18 N SAPOVALOV Kirill 2003 M EST SBSK Draakon (EST)
19 N KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
20 N PAHKALA Pyry 2002 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
21 N MEIER Jaan 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
22 N JÄNTTI Jan 2002 M FIN Kuopion Miekkailuseura (FIN)
23 N TUHA Oskar 2002 M EST Le Glaive (EST)
24 N KUULA Kimi 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
25 N LEHTINEN Kasper 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
26 N BALDSCHUN Tilman 2003 M FIN Hyvinkään Miekkailijat (FIN)
27 N RAVELA Taisto 2004 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
28 N AIGRO Airon 2006 M EST Le Glaive (EST)

 

Epee Women’s U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender Nation Club
1 N PROOSVÄLI Anneli 2006 F EST En Garde Haapsalu (EST)
2 N NOVOSJOLOVA Luiza 2004 F EST Le Glaive (EST)
3 N JAANI Kleer 2005 F EST En Garde Haapsalu (EST)
4 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
5 N TRYNOVA Svetlana 2005 F EST En Garde Haapsalu (EST)
6 N   VEHVILÄINEN Vilma 2004 F   FIN Turun Miekkailijat (FIN)
7 N ANIS Dinara 2006 F EST Tallinna Mook (EST)
8 N MONTONEN Jaana 2004 F FIN Hyvinkään Miekkailijat (FIN)
9 N VELLESTE Karoliina 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
10 N NILISK Kristiin 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
11 N AUS Sandra 2005 F EST Tallinna Mook (EST)
12 N ALBERG Sandra 2006 F EST En Garde Haapsalu (EST)
13 N TRYNOVA Julia 2008 F EST En Garde Haapsalu (EST)
14 N PALMÉN Mandi 2005 F FIN Habda Helsinki (FIN)
15 N PISAREVA Elizaveta 2005 F RUS FORT FC St. Petersburg (RUS)
16 N KULAKOVA Elizaveta 2005 F RUS Start St. Petersburg (RUS)
17 N PALLASVESA Inka 2005 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
18 N LAASIK Madli 2007 F EST En Garde Haapsalu (EST)
19 N SAIKKO Pinja 2004 F FIN Saimaan Säilät (FIN)
20 N HOFFREN Helmi 2005 F FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
21 N WETHERILL Hilla 2004 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)

 

Epee Men’s U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender Nation Club
1 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
2 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
3 N KARLSSON Neo 2004 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
4 N MURUMAA Mathias 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
5 N NOVOSELTSEV Ivan 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
6 N LAASIK Oliver 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
7 N MARKOV-BUTYRSKII Aleksei 2005 M RUS Start St. Petersburg (RUS)
8 N SARASTE Onni 2005 M FIN Kalpaveljet (FIN)
9 N PEVKUR Jan Joonas 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
10 N HASU Jere 2004 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
11 N ŠITIKOV Nikita 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
12 N PUSKALA Tiitus 2004 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
13 N VIIDIK Renar 2006 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
14 N PAHKALA Peik 2005 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
15 N MEIER Jaan 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
16 N   KILJANDER Joel 2005 M   FIN Turun Miekkailijat (FIN)
17 N SILDE Ken 2007 M EST En Garde Haapsalu (EST)
18 N JÄRVI Kerkko 2007 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
19 N TARKIAINEN Akusti 2004 M FIN Saimaan Säilät (FIN)
20 N   MARKKULA Henri 2005 M   FIN Turun Miekkailijat (FIN)
21 N SIIDRA Aron 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
22 N AIGRO Airon 2006 M EST Le Glaive (EST)
23 N GENEVET Martti 2005 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
24 N ZABELIN Eldar 2004 M EST Le Glaive (EST)
25 N NISKALA Eelis 2005 M FIN Habda Helsinki (FIN)
26 N JAHU Edvin 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
27 N LOZAKOVICH Nikita 2006 M RUS Helsingin Miekkailijat (FIN)
28 N RANTALA Einar 2005 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
29 N SOHLBERG Akseli 2005 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
30 N VÄÄTÄNEN Filip 2004 M FIN Saimaan Säilät (FIN)
31 N DIMITROV Velizar 2005 M FIN Saimaan Säilät (FIN)

 

Epee Women’s U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender Nation Club
1 N JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
2 N MELLES Anne-Mai 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
3 N RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
3 N VELLESTE Karoliina 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
5 N SOHLBERG Oona 2002 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
6 N NOVOSJOLOVA Luiza 2004 F EST Le Glaive (EST)
7 N NILISK Kristiin 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
8 N TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
9 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
10 N SAAVALAINEN Hannah 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
11 N   VEHVILÄINEN Vilma 2004 F   FIN Turun Miekkailijat (FIN)
12 N LEISTI Miina 2001 F FIN Habda Helsinki (FIN)
13 N NISKALA Viena 2003 F FIN Habda Helsinki (FIN)
14 N HEISKARI Vilhelmiina 2003 F FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
15 N KARKOLA Kassandra 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
16 N MIKHAILOVA Ilona 2003 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)

 

Epee Men’s U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender Nation Club
1 N TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
2 N PRIIMAGI Henrik 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
3 N HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Kalpaveljet (FIN)
3 N   KILJANDER Oskar 1999 M   FIN Turun Miekkailijat (FIN)
5 N KALLIO Matias 2001 M FIN Kalpaveljet (FIN)
6 N   OJALA Tuomas 2001 M   FIN Turun Miekkailijat (FIN)
7 N DJATSUK Filipp 1999 M EST SBSK Draakon (EST)
8 N KIM Anatolii 2000 M RUS Start St. Petersburg (RUS)
9 N BOBROV Ilian 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
10 N HANSTEIN Braian 2002 M EST En Garde Haapsalu (EST)
11 N KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
12 N SAVELAINEN Joonas 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
13 N RANTANEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
14 N KUHTA Marko 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
15 N TERHO Jussi 1999 M FIN Kalpaveljet (FIN)
16 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
17 N PIRHONEN Petri 2002 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
18 N   KANGASNIEMI Aaro 2002 M   FIN Turun Miekkailijat (FIN)
19 N PUTKONEN Petri 2000 M FIN Mikkelin Miekkailijat (FIN)
20 N SANI Ville 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
21 N PAHKALA Pyry 2002 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
22 N KERÄNEN Miika 2001 M FIN Kalpaveljet (FIN)
23 N SKOGSTER Moritz 1999 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
24 N PEVKUR Jan Joonas 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
25 N ADLERCREUTZ Albert 1999 M FIN Habda Helsinki (FIN)
26 N KURRI Joona 2001 M FIN Hyvinkään Miekkailijat (FIN)
27 N LEHTINEN Kasper 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
28 N TUHA Oskar 2002 M EST Le Glaive (EST)
29 N ZABELIN Eldar 2004 M EST Le Glaive (EST)
30 N AIGRO Airon 2006 M EST Le Glaive (EST)